close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 listopada 2018

  W ramach działań informacyjnych służących zwiększaniu świadomości korzyści wynikających z podpisanego porozumienia o wolnym handlu pomiędzy UE a Singapurem, zorganizowana została konferencja pt. „The EU-Singapore Free Trade Agreement. Strengtheing the Partnership between the EU and Singapore”.

   

  W związku z podpisaniem umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Singapurem Delegacja UE w Singapurze wraz z przedstawicielstwami państw członkowskich UE oraz singapurskim Ministerstwem Handlu i Przemysłu prowadzi działania informacyjne i promocyjne służące zwiększeniu świadomości korzyści wynikających z porozumienia dla współpracy gospodarczej. Elementem tych działań była konferencja pt. „The EU-Singapore Free Trade Agreement. Strengtheing the Partnership between the EU and Singapore” z udziałem dr Koh Poh Koona, wiceministra odpowiedzialnego za politykę handlową oraz p. Heleny Konig, Zastępcy Dyrektora Generalnego w DG TRADE. W konferencji zorganizowanej w dniu 16 listopada br. w Singapurze udział wzięło ponad 200 osób, głównie przedstawicieli kluczowych organizacji i środowisk biznesowych.

   

  Wydarzenie stanowiło także doskonałą okazję do prezentacji krajów członkowskich. Ambasada RP w Singapurze przygotowała stoisko informacyjne, które cieszyło się dużą popularnością wśród uczestników konferencji. Stoisko odwiedził m.in. gość honorowy konferencji - dr Koh Poh Koon.

   

  Na 24 stycznia 2019 r. planowane są warsztaty techniczne dla lokalnego biznesu, podczas których przeanalizowane zostaną poszczególne rozdziały umowy, a także ich praktyczne skutki dla współpracy inwestycyjnej i handlowej. W ramach całodziennego wydarzenia, państwa członkowskie będą prezentować możliwości współpracy inwestycyjnej i handlowej.

   

  Pakiet trzech porozumień (FTA, IPA, PCA) został podpisany przez przywódców Unii Europejskiej i Singapuru 19 października br. w Brukseli, na marginesie szczytu ASEM. Porozumienia zostały przekazane do akceptacji przez Parlament Europejski i parlamenty narodowe. Umowa o wolnym handlu ma być przedmiotem obrad Parlamentu Europejskiego obecnej kadencji. W przypadku zatwierdzenia, część handlowa porozumień wejdzie w życie najprawdopodobniej w II poł. 2019 r. Wejście w życie porozumienia inwestycyjnego będzie uwarunkowane jego ratyfikacją przez parlamenty państw członkowskich.

  FTA_02
  FTA_03
  FTA_04
  FTA_05
  FTA_06