close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 listopada 2018

  Drugi rok z rzędu przedstawiciele polskiej administracji i biznesu wzięli udział w największej imprezie fintechowej na świecie - Singapore Fintech Festival 2018.

  W związku z kolejną edycją Singapore Fintech Festival 2018, największej na świecie imprezy w branży innowacji finansowych, w dniach 11-14 listopada w Singapurze przebywała oficjalna delegacja Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, której przewodniczył prezes KNF, Marek Chrzanowski. W wystawie udział wzięła również liczna reprezentacja biznesu polskiego. Polska Agencja Handlu i Inwestycji (PAIH) zorganizowała stoisko narodowe z udziałem 6 polskich wystawców: Limitless, Vintom, Plave, Braintri, Autenti, Xchanger. Ponadto, firmy Ailleron, Billon, IgoriaCard, Silent Eight prezentowały swoje rozwiązania na indywidualnych stoiskach. W strefie regulatorów, swoje stoisko informacyjne miał również KNF.

   

  Podczas festiwalu, który w tym roku zgromadził 30 tys. uczestników (dla porównania w ubiegłorocznej edycji udział wzięło 23 tys. osób) z ponad 100 krajów świata, dwie polskie firmy zostały laureatami prestiżowych nagród. Firma Billon, została zwycięzcą nagród przyznawanych w ramach GlobalFinTechHackcelerator, platformy wspieranej przez KMPG Digital Village. Firma Silent Eight z siedzibą w Singapurze, została laureatem RegTech Award dla AI i Machine Learning w ramach Regulation Asia Awards for Excellence 2018 przyznawanych przez Regulation Asia, think-tank zajmujący się śledzeniem i analizą regulacji w regionie Azji i Pacyfiku, które mogą mieć wpływ na rozwój technologii.

   

  Polscy prelegenci wzięli udział w licznych panelach dyskusyjnych organizowanych w ramach festiwalu, jak i w ramach imprez towarzyszących. W panelu „Regulators Leaders Dialogue” Polska reprezentowana była przez prezesa KNF, Marka Chrzanowskiego. Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych w KNF, Artur Granicki, wziął również udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Singapore Management University we współpracy z Ambasadą RP w Singapurze pt.”Demystifying ICOs, Tokens and Digital Currencies”. Wśród panelistów znaleźli się m.in. przedstawiciele banku centralnego Kambodży oraz Europejskiego Banku Centralnego.

   

  W ramach programu delegacji oficjalnej zorganizowane zostały spotkania z przedstawicielami Monetary Authority of Singapore (MAS) oraz Infocom Media Development Agency (IMDA), jako follow-up MoU podpisanego przez KNF i MAS w 2017 r. oraz w celu wymiany doświadczeń w zakresie wprowadzania i funkcjonowania systemów płatności bezgotówkowych oraz faktur elektronicznych w Polsce i w Singapurze.

   

  Członkowie delegacji wzięli również udział w spotkaniach z przedstawicielami lokalnego biznesu, w tym Singapore Business Federation, Singapore International Chamber of Commerce, grupy Vertex oraz Enterprise Singapore, podczas których omówiono możliwości współpracy bilateralnej na poziomie biznesu w obszarze nowych technologii, w tym innowacji finansowych oraz szerzej pojętych start-upów. 

   

  Zorganizowane zostało także nieformalne spotkanie networkingowe z przedstawicielami społeczności polskiej w Singapurze, polskich profesjonalistów pracujących w branży finansowej oraz IT, a także z Polakami-uczestnikami festiwalu. Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 60 osób, miało na celu stworzenie platformy współpracy pomiędzy polskimi fintechami zainteresowanymi ekspansją na rynku singapurskim oraz Polakami pracującymi w branży.

   

  02_SFF2018_02
  03_SFF2018_03
  04_SFF2018
  05_SFF2018
  06_SFF2018
  06_Sff2paih
  06_Sff2paih1
  07_FinAI
  07_Firmy
  07_SFF2018
  08_SMU
  09_SO
  10_SO
  11_SO
  01_SFF2018