close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 25 stycznia 2019

  Polskie rozwiązania podatkowe i ułatwienia dla przedsiębiorców z Singapuru, rozważających wzrost zaangażowania handlowego i inwestycyjnego w relacjach z Polską w oparciu o porozumienie o wolnym handlu były osią prezentacji polskich prelegentów, biorących 24 stycznia br. udział w warsztatach „The EU-Singapore Free Trade Agreement: What would it mean for your business?”.

  Dyrektor Jan Kamoji-Czapiński z Departamentu Inwestycji w PAIH oraz pan Maciej Żukowski, Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów przedstawili klimat inwestycyjny dla rozwiązań innowacyjnych w Polsce, a także system zachęt inwestycyjnych w obszarze R&D, IP Box oraz system ulg i zwolnień podatkowych, z jakich skorzystać będą mogli singapurscy producenci i dostawcy usług, a także firmy planujące rozwój działalności na rynku polskim.

   

  Wydarzenie, przygotowane przez Delegację UE w Singapurze we współpracy z Ministerstwem Handlu i Przemysłu, Singapore Business Federation, Enterprise Singapore oraz EuroCham cieszyło się dużym zainteresowaniem firm singapurskich oraz europejskich, poszukujących informacji o realnych konsekwencjach, jakie umowa rodzić będzie dla współpracy gospodarczej między Europą a Singapurem. W ramach prezentacji poszczególnych państw członkowskich UE i paneli tematycznych uczestnicy zapoznali się z ułatwieniami, jakie wraz z wejściem w życie umowy pojawią się  w handlu dwustronnym w poszczególnych branżach, w tym w rolno-spożywczej, usług finansowych, produktów farmaceutycznych i urządzeń medycznych oraz w dziedzinie zamówień publicznych. Osobny panel poświęcony był też interpretacji przepisów dotyczących reguł pochodzenia. W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 przedstawicieli lokalnego biznesu.

  PHOTO-2019-01-28-09-57-19
  PHOTO-2019-01-28-09-57-18
  PHOTO-2019-01-28-09-57-17
  PHOTO-2019-01-28-09-57-15